Strony

poniedziałek, 23 maja 2016

Hybrydy z Aliexpress - Bling - reaktywacja - manicure step by step


Cześć!

Z racji tego, że zbliżają się wakacje nadszedł czas na odświeżenie kosmetyczki i reaktywację bloga. Powiększyła się moja kolekcja lakierów do paznokci i znacznie wzbogaciłam ją o drobne akcesoria. Jakiś czas temu zakupiłam Lampę UV i rozpoczęłam eksperymenty - sama sobie jestem królikiem doświadczalnym i przedłużam sobie paznokcie metodą żelową na szablonie. Dziś chcę jednak zaprezentować manicure hybrydowy, wraz z opisem jak go wykonać ;) Najpierw jednak powiem, cóż to za lakiery z tego Aliexpress.
Wypatrzyłam je gdzieś na YouTube. Dziewczyny zachwalały, podziwiały i zachęcały.  Hybrydki kosztują lekko ponad 1 dolar za sztukę - to prawie darmo. Za 7 kolorów + bazę + top zapłaciłam nie więcej niż 45 zł. Szły długo, bo ponad miesiąc ale zdecydowanie warte czekania. Pracuje się na nich wygodnie, konsystencja jak najbardziej SPOKO. Jedynym mankamentem jest delikatna różnica w odcieniach między naklejką a kolorem w buteleczce... ale takie cyrki to zdarzają się przy zwykłych lakierach także ;) 
Część z Was z pewnością wie jak zrobić sobie hybrydę, ale postaram się opisać to tak, aby nawet 'laik' zrobił to bezbłędnie. 

Potrzebujesz:
✔ blok polerski
✔ baza Bling
✔ top Bling
✔ Bling gel - nr. 40
✔ Bling gel - nr. 01
✔ kopytko
✔ cienkopis kreślarski 0,2
✔ cleaner (bądź kosmetyczny spirytus salicylowy)
✔ lampa LED/UV

Krok 1: Nadajemy paznokciom wymagany kształt, odsuwamy skórki i matowimy płytkę blokiem polerskim. Tak przygotowane paznokcie przemywamy cleanerem. Opcjonalnie możemy użyć primera bezkwasowego, jeśli takowy posiadamy (osobiście używam bardzo rzadko). 

Krok 2: Na przygotowane paznokcie nakładamy bazę i utwardzamy w lampie UV(2 minuty) lub LED (30 sekund).
Krok 3: Utwardzoną bazę pokrywamy pierwszą warstwą kolorów 01 i 40- ewentualne zabrudzenia czyścimy patyczkiem z drzewa różanego lub kopytka.  Ponownie wkładamy dłoń do lampy - czas utwardzania zawsze jest taki sam. 
Krok 4: Nakładamy drugą warstwę kolorów i znów utwardzamy w lampie. 

Krok 5: Paznokcie pokrywamy TOPem - należy bardzo dokładnie rozprowadzić go po paznokciu, gdyż jest gęsty i po utwardzeniu będzie widoczna każda nierówność.  Utwardzamy.

Krok 6: Paznokcie, na których nie ma wzorka przemywamy cleanerem - te są gotowe.  Te, na których wzorek ma się znaleźć również przemywamy, ale nad nimi jeszcze chwilę posiedzimy. Blokiem polerskim delikatnie ścieramy z nich TOP (nie, nie cały - tylko delikatnie!). Usuwamy pyłek cleanerem i chwytamy cienkopis kreślarski. Malujemy starannie wymyślony wzorek.
Krok 7: Gdy tusz przeschnie pokrywamy ozdobione paznokcie jeszcze jedną warstwą TOPu i utwardzamy w lampie.
Krok 8: Paznokcie ze wzorkiem przemywamy cleanerem i GOTOWE. :) 


_______________________________________

Chcecie wiedzieć, co jeszcze zamawiam na Aliexpress i jak się to sprawuje?
Jakich hybryd Wy używacie?